Vienas iš svarbiausių techninės boilerio priežiūros aspektų yra įvairių šildytuvo sistemos sudedamųjų dalių korozijos prevencija. Šiame tinklaraščio įraše nagrinėsime magnio anodo, kaip korozijos prevencijos priemonės, svarbą ir paaiškinsime, kodėl jį reikia periodiškai keisti.
Kas yra magnio anodas?
Magnio anodas - tai iš magnio pagamintas įtaisas, dažnai montuojamas boilerio viduje, kad apsaugotų vidinę talpą ir kaitinimo elementus nuo korozijos. Tai turbūt vienas iš labiausiai paplitusių korozijos prevencijos įtaisų. Jis montuojamas žemiausioje boilerio talpos vietoje, netoli arba visai ant dugno.
Kodėl tai svarbu?
Magnio anodas yra esminė bet kurio vandens šildytuvo (boilerio) sudedamoji dalis, apie kurį retas kas žino, netgi jei žmogus ir turi tokį šildytuvo modelį. (Daugiau informacijos apie vandens šildytuvus, jų sandarą ir tipus skaitykite tinklaraščio įraše - Kas yra vandens šildytuvas ir kokia jo sandara.) Pagrindinė anodo funkcija - apsaugoti boilerį nuo korozijos. Anodas yra esminis korozijos kontrolės sistemos komponentas, kuris stabdo vietinės korozijos, kalkių ir apnašų atsiradimą ant boilerio sienelių, kaitinimo elemento paviršiaus ir kitų boilerio vidaus dalių. Jei anodas reguliariai nekeičiamas, jis po truputi tirpdamas praranda savo veiksmingumą, taip leisdamas plisti korozijai. Kai anodo lieka mažiau nei pusė, būtina jį pakeisti nauju. Magnio anodų rasite čia. Tai vienas iš vandens šildytuvų priežiūros žingsnių, tad išsamiau apie tai kokia yra vandens šildytuvų priežiūra bei kaip tinkamai juos valyti galite rasti čia.
Kaip patikrinti ir pakeisti magnio anodą?
Anodą, priklausomai nuo vandens kalkėtumo, reikia keisti kas 2, 3, 4 metus. Tai priklauso nuo cheminės vandens sudėties ir naudojamo vandens intensyvumo. Laiku pakeistas magnio anodas labai prailgina boilerio tarnavimo laiką. Kaip dar galima prailginti boilerio tarnavimo laiką ir kokie dažniausiai pasitaikantys boilerių gedimai skaitykite čia. Patikrinti magnio anodo nusidėvėjimą galima dviems būdais:
- Pirmasis būdas - išmatuoti anodą prieš jį sumontuojant bei paleidžiant boilerį darbui ir vėliau (praėjus keliems metams) palyginti jo duomenis. Taip galima nustatyti, ar pasikeitė ir kiek pasikeitė jo matmenys bei atsižvelgiant į gaminio techninę specifikaciją įvertinti, ar jį jau reikėtų keisti.
- Antrasis būdas - naudoti densitometriją. Tai galima padaryti paėmus anodo mėginį ir densitometru nustačius, kiek procentų magnio yra mėginyje. Gautas procentinis dydis gali būti naudojamas išeikvojimo greičiui apskaičiuoti. Šis būdas dažniau naudojamas pramonėje, apžiūrint garantinio aptarnavimo specialistui.
Patarimai, kaip prailginti magnio anodo tarnavimo laiką
- Katilo sistemoje reikia nuolat palaikyti tinkamą slėgį. Palaikant reikiamą techninėje specifikacijoje nurodytą slėgį, sistemoje bus tinkamas vandens kiekis, o tai sumažins koroziją. Slėgio sumažėjimas gali sukelti didesnį korozijos greitį.
- Palaikyti aukštesnį nei 9 pH vandens lygį. Žemesnio pH lygio vanduo skatina koroziją, o kai pH lygis yra 9, korozija yra minimali.
- Sumažinti vandens temperatūrą. Kuo aukštesnė temperatūra, tuo didesnis korozijos greitis.
- Boileryje palaikyti vienodo pH lygio vandenį, vengiant maišymosi. pH mažėja kaitinant vandenį, todėl į katilą patekęs skirtingos temperatūros vanduo galiausiai bus skirtingo pH lygio. Sumaišius skirtingo pH vandenį, prasidės korozija.